YBLED26ARM - *Discontinued* 26W Led D-D Yrdblstr W/Arm 50K W/PC
Rab Lighting Inc
Catalog Number
YBLED26ARM
Manufacturer
Rab Lighting Inc
Manufacturer's Part Number
YBLED26/ARM
Description
*Discontinued* 26W Led D-D Yrdblstr W/Arm 50K W/PC
Led Yard Light, 120 V;208 V;240 V;277 V, 0.5 A @ 120 V, 28 W, 175 W (Mercury Vapor);150 W (HPS), Die-Cast Aluminum, Silver Gray, 5000 K, 67, 100000 H Average Life, Non Dimmable, 2689 LM Brightness (Lumens), Polyester Powder Coat, 22 In Length, 19.15 In Height, 13.4 LB
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Enhanced Commodity Codes - Lighting Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Led Canopy, Parking, Pole Mounted & Roadway Lighting
UNSPSC
39112102 - Light emitting diode LED optic lighting
UPC/GTIN
019813104935 / 00019813104935
Weight per unit
12.04 (lbs/each)
Stock Availability
Local Store
Find nearby stock
Images
YBLED26ARM - Small Image
YBLED26ARM - Large Image
YBLED26ARM - Large Image
Other Links
YBLED26ARM - Other
YBLED26ARM - Other
Attachments
YBLED26ARM - Specification Sheet
Suggest Substitute Item
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Total availability: 0
Location search:
Distribution Centers
Location Stock Available
A-L
Location Stock Available
M-Z
These alternate items can be purchased instead of YBLED26ARM.
Jump To:
Similar Items
Similar items are close alternatives to YBLED26ARM, though they may not be 100% alike.
Led Area and Wall Light, 120 V, 0.821 A @ 120 V, 33.5 W, 84 W (CFL);175 W (Mercu...
  • MFR Part #: AL3050LPCGY
  • Manufacturer: Cooper Lighting Solutions
  • Find: Similar Items
AL3050LPCGY - Cooper Lighting Solutions
Check local availability
Total Availability: Out of Stock
Book Price
Each
Call nearest store for Item Price
Area Light Luminaire, With Integral Dusk to Dawn, 120V, 40.7 W, 70 Cri, 4000K, G...