S000X150VAM - 1.5" W X 26' Self Laminating Vinyl Wire Marker
Panduit®
In-Stock: 25 available at other locations ( find a store with stock)
Catalog Number
S000X150VAM
Manufacturer
Panduit®
Manufacturer's Part Number
S000X150VAM
Description
1.5" W X 26' Self Laminating Vinyl Wire Marker
MP Self-Laminating Label Cassette, 1.50" W X 26' L, 10 - 6 Awg Wire/Cable, Cat. 5E/6/6A Utp and Cat. 5E FTP, White Print-On Area, Vinyl, Clear/White, 1 PC. Package Quantity.
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Enhanced Commodity Codes - Tools & Testers Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Markers & Marking Tapes
UNSPSC
41122703 - Safety tapes
UPC/EAN/GTIN
613056775794 / 0613056775794 / 00613056775794
Weight per unit
0.294 (lbs/each)
Stock Availability
Nacogdoches
0 (Find nearest stock)
All Stores
25
Resources
Images
S000X150VAM - Video
S000X150VAM - Small Image
S000X150VAM - Large Image
Other Links
S000X150VAM - Other
Tech Bulletins
S000X150VAM - Tech Bulletin
Suggest Substitute Item
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Features
Material
Vinyl
Material, Color, and Finish
Background Color
White
Color
White
Dimensions and Weight
Width
1.5
Descriptions
Description
Extra Long Description
PAN S000X150VAM PXE™ S000X150VAM MP
Long Description