DVELV300PLA - Diva 300W Electronic Low Voltage SP Light Almond
Lutron
Catalog Number
DVELV300PLA
Manufacturer
Lutron
Manufacturer's Part Number
DVELV-300P-LA
Description
Diva 300W Electronic Low Voltage SP Light Almond
Diva Dimmer - Gloss Finish, Electronic Low-Voltage, Single-Pole, 120V/300W In Light Almond
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Lighting Dimmers & Dimming Sys - Lighting Dimmers Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Residential Dimmers, Motion Sensors, Controls, & Photo Cells
UNSPSC
N/A
UPC/GTIN
027557366502 / 00027557366502
Weight per unit
0.3 (lbs/each)
Unit
Carton
Standard Packaging
Stock Availability
Local Store
Find nearby stock
Images
DVELV300PLA - Video
DVELV300PLA - Large Image
DVELV300PLA - Small Image
Attachments
DVELV300PLA - Specification Sheet
Other Links
DVELV300PLA - Other
DVELV300PLA - Other
DVELV300PLA - Other
Suggest Substitute Item
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Total availability: 1
Location search:
Distribution Centers
Location Stock Available
A-L
Location Stock Available
M-Z
These alternate items can be purchased instead of DVELV300PLA.
Jump To:
Similar Items
Similar items are close alternatives to DVELV300PLA, though they may not be 100% alike.
Dimmer, 60 W, Incandescent;Fluorescent Lamp, Wall Mount, 1.80 In Length, 1.38 In...