DV600PHLA - Diva 600W SP Ltalmd Clam
Lutron
Catalog Number
DV600PHLA
Manufacturer
Lutron
Manufacturer's Part Number
DV-600PH-LA
Description
Diva 600W SP Ltalmd Clam
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Lighting Dimmers & Dimming Sys - Lighting Dimmers Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Residential Dimmers, Motion Sensors, Controls, & Photo Cells
UNSPSC
N/A
UPC/GTIN
027557507103 / 00027557507103
Weight per unit
0.08 (lbs/each)
Stock Availability
Local Store
Find nearby stock
All Stores
23
Resources
Installation Sheets
DV600PHLA - Installation Sheet
DV600PHLA - Installation Sheet
Attachments
DV600PHLA - Specification Sheet
Images
DV600PHLA - Small Image
DV600PHLA - Large Image
Other Links
DV600PHLA - Other
DV600PHLA - Other
DV600PHLA - Other
DV600PHLA - Other
Suggest Substitute Item
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Total availability: 23
Location search:
Distribution Centers
Location Stock Available
Alexandria
7 View Store
A-L
Location Stock Available
Bastrop
3 View Store
Hobbs
3 View Store
M-Z
These alternate items can be purchased instead of DV600PHLA.
Jump To:
Similar Items
Similar items are close alternatives to DV600PHLA, though they may not be 100% alike.
Dimmer, 60 W, Incandescent;Fluorescent Lamp, Wall Mount, 1.80 In Length, 1.38 In...