LED15T848GC850S - *Discontinued* 15W Led T8 48" 50K BLSTD
Keystone
Catalog Number
LED15T848GC850S
Manufacturer
Keystone
Manufacturer's Part Number
KT-LED15T8-48GC-850-S-CP
Description
*Discontinued* 15W Led T8 48" 50K BLSTD
T8 Led Lamp, 325 ° Beam Angle, >80, 5000 K, 2200 LM Brightness (Lumens), 15 W, 120 to 277 V Ac, Frosted, Glass Material, 50000+ H Average Life, G13 Medium Bi-Pin Base, Non Dimmable, 1 In Diameter, 47.15 In Length, >0.9 Power Factor, -4 °F Operating Temperature, +113 °F Operating Temperature, 32 W;30 W;28 W;25 W, 5 Yr Warranty
Categories
Enhanced Commodity Codes - Lighting Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Led Linear Straight(Fluor Replacement), U-Shape & Circular Lamps
UNSPSC
N/A
UPC/EAN/GTIN
890949012901 / 0890949012901 / 00890949012901
Weight per unit
0.66 (lbs/each)
Unit
Carton
Stock Availability
Local Store
Find nearby stock
All Stores
61
Resources
Attachments
LED15T848GC850S - Specification Sheet
Specifications Sheets
Images
Large Image - Large Image
Small Image - Small Image
LED15T848GC850S - Small Image
LED15T848GC850S - Large Image
Suggest Substitute Item
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
These alternate items can be purchased instead of LED15T848GC850S.
Jump To:
Similar Items
Similar items are close alternatives to LED15T848GC850S, though they may not be 100% alike.