TRUSBAC15WB0X - 5.0A Usb A-C Duplex Recp 15A 125V W
Eaton
In-Stock: 6,836 available at other locations ( find a store with stock)
Catalog Number
TRUSBAC15WB0X
Manufacturer
Eaton
Manufacturer's Part Number
TRUSBAC15W-BOX
Description
5.0A Usb A-C Duplex Recp 15A 125V W
Eaton Combination: Usb Type A and C Charger, 15A 5-15R Receptacle, White, Usb, Brass, Flush, Two-Pole, Three-Wire, Tamper Resistant, Decorator
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Gen Purpose Wiring Devices - Combination Devices Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Residential Receptacles
UNSPSC
39121406 - Electrical receptacles
UPC/GTIN
032664755828 / 00032664755828
Weight per unit
0.35 (lbs/each)
Unit
Carton
Standard Packaging
Stock Availability
Nacogdoches
0 (Find nearest stock)
Images
TRUSBAC15WB0X - Small Image
TRUSBAC15WB0X - Large Image
TRUSBAC15WB0X - Large Image
TRUSBAC15WB0X - Large Image
TRUSBAC15WB0X - Large Image
TRUSBAC15WB0X - Video
Attachments
TRUSBAC15WB0X - Specification Sheet
Brochures
TRUSBAC15WB0X - Brochure
Other Links
TRUSBAC15WB0X - Other
TRUSBAC15WB0X - Other
TRUSBAC15WB0X - Other
TRUSBAC15WB0X - Other
Suggest Substitute Item
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Descriptions
Description
Extra Long Description
EWD TRUSBAC15W-BOX 5.0A USB A-C DUP
Features
Long Description
Product Type